• MERKEZ ŞUBE: BAKIRKÖY / ŞUBE 2: KADIKÖY
 • 444 8 623

Anal Fissür İçin Önerilen Videolar

Neden Avrupa Cerrahi'yi Seçmeliyim?

16 yıldır süre gelen zaman diliminde tamamen proktoloji (makat hastalıkları) alanında hizmet veren sağlık ekibimizle ilklere öncülük ederek Ameliyatsız Ayaktan, Lazerle Anal Fissür Tedavisi gerçekleştirmekteyiz.

Proktoloji (Makat Hastalıkları) ile ilgili tüm güncel bilgileri ve gelişmeleri, yerli ve yabancı kaynakları takip etmekte ve özel tedavi tekniğimizi yeniliklere açık bir şekilde uygulamaktayız.

Tamamen Proktoloji için üretilen son teknoloji cihazlarımız ile Müstakil binamızda, alanında uzman Proktoloji Doktorlarımız ve deneyimli sağlık personellerimiz ile sizlere hizmet vermekteyiz.

Dünya’nın her noktasından ulaşılabilir olmak adına İstanbul Bakırköy ve Kadıköy deki merkezlerimiz ile sizlere Ayaktan Yatış Gerektirmeyen Lazerle Anal Fissür Tedavisini sunmaktayız.

Temel prensibimiz; hastalarımıza, özel tekniklerle uyguladığımız Ayaktan Lazerle Fissür Tedavisi Yöntemi sayesinde hızlı tedavi olma avantajı sunarak, daha rahat ve daha konforlu bir tedavi süreci yaşatmayı amaç edinmemizdir.

Neden Ayaktan Lazerle Anal Fissür (Makat Çatlağı) Tedavisi?

 • İşlem süresi 5-8 dakika sürer.
 • Narkoz uygulanmaz ve narkoza bağlı yan etkiler görülmez
 • Ameliyat olmadığı için tedavi öncesinde herhangi bir tetkik veya tahlil istenmez, aç ya da tok olmanız tedaviye engel değildir.
 • Herhangi bir kesi-dikiş uygulaması yoktur.
 • Dokular zarar görmediğinden, iyileşme hızlıdır.
 • Aynı saatte hem muayene hem de tedavi olabilirsiniz.
 • Diş dolgusu gibi rahat ve hızlı olduğundan yatış gerektirmez.
 • Ameliyatsız Anal Fissür Tedavisi işleminde ağrı azdır.
 • Klasik ameliyatlardaki komplikasyonlar gözlenmez.. (Gaz kaçırma, dışkı tutamama, şiddetli ağrı hissi…)
 • Kronik rahatsızlığı olan (kalp, şeker, tansiyon, ritim bozukluğu vs.) hastalara da uygulanabilir.

Ameliyatsız Anal Fissür (Makat Çatlağı) Tedavisinde Uygulanan Teknikler

 • Elektro cerrahi tedavisi
 • Radyofrekans tedavisi
 • Lazer tedavisi

Bu teknikler, kişinin durumuna uygun olarak Tek Tek ya da Kombine bir şekilde uygulanmaktadır.

Avrupa Cerrahi Youtube kanalımıza abone olarak tedaviler hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Avrupa Cerrahi’de Tedavi Süreci Nasıl İlerliyor?

Randevu Alma

Dilerseniz 444 8 623 numaralı Çağrı Merkezimizden randevu alarak ya da online randevu talebinde bulunarak hızlı bir şekilde tedavi sürecinizi başlatabilirsiniz.

Muayene Süreci

Muayene gününüz geldiğinde hekiminiz tarafından gerçekleştirilen tanının ardından size en uygun tedavi şekli belirlenir ve tedaviniz hakkında bilgilendirilirsiniz.

Tedavi Süreci

Tedaviye karar verdiğiniz an (aynı gün de olabilir) lazerle genital siğil işleminizi gerçekleştirebiliriz ve müdahale olduğunuz aynı saat içerisinde evinize dönebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Makatta Çatlak Nasıl Olur?

Anal Fissür (Makat Çatlağı) makat bölgesindeki dokuların zorlanmaya bağlı olarak yırtılması ile oluşur. Kabızlık, bölgesel travmalar gibi birden fazla nedene bağlı olarak görülebilen fissür hastalığı, makat halkasında yara oluşmasıdır.

Makat Çatlağı Ne Kadar Sürede İyileşir?

Merkezimizde uyguladığımız ameliyatsız makat çatlağı (anal fissür) tedavisinin hemen ardından normal yaşantınıza geri dönebilirsiniz. Yatış gerektirmeyen ameliyatsız fissür tedavisi sayesinde işlem olduğunuz aynı saat içerisinde evinize yürüyerek dönebilir ve iyileşme sürecinizi ayakta geçirirsiniz.

Makat Çatlağı Kanser Yapar Mı?

Hayır. Makat çatlağı hastalığının belirtileri kimi zaman kolon ve rektum (kalın bağırsak) kanserleri ile benzeşir. Fakat makat çatlağı ve kanser arasında bir ilişki yoktur.

Makatta Çatlak Tedavi Edilmezse Ne Olur?

Akut yani başlangıç dönemindeki fissür hastalığı tedavi edilmezse kronik hale gelerek kişiye katlanılması güç şikayetler yaşatır. Eğer kronik anal fissürün tedavisi ertelenirse ilerleyen süreçte anal apse ya da anal fistül gibi rahatsızlıklara da yol açabilmektedir.

Anal Fissürden Nasıl Korunurum?

Anal Fissür hastalığında, hem hastalıktan korunmak ve hem de hastalığın alevlenme dönemlerinde rahat etmeleri açısından, hastaların uygun bir diyetle beslenmeleri çok önemlidir. Dışkılama eyleminin rahat olabilmesi için günde 2 lt civarında su tüketilmeli, bol lifli ve doğal bir beslenme şekli tercih edilmelidir. Bunlara ek olarak yapılacak düzenli spor aktiviteleri (örneğin yürüyüş) önerilebilir. Kahve ve alkol tüketimi azaltılmalıdır. Bu önlemlerle dışkılama alışkanlığı düzenlenebilir.

WhatsApp Hemen Ara