AdresMerkez Şube: Bakırköy / Şube 2: KadıköyÇağrı Merkezi444 8 623

Dış Basur Memesi Kendiliğinden Geçer mi?

Dış basur memesi kendiliğinden geçebilen bir rahatsızlık değildir. Hemoroid çeşitlerinden olan dış basur mutlaka uzman bir hekim tarafından tedavi edilmelidir.

Dış Basur Memesi Kendiliğinden Geçer mi?

dis_basur_memesi_kendiliginden_gecer_mi.jpg

Dış Basur Memesi Nasıl Tedavi Edilir?


Dış basur memesi kendiliğinden geçer mi sorusu, basur hastalığına sahip olan kişilerin sorduğu sorular arasında yer almaktadır. Hemoroid (basur) hastalığının sonucunda anüs bölgesinde yer alan ve dışarıdan bakıldığında gözlemlenebilen, ele gelen hemoroidal yapılar, basur memesi olarak adlandırılmaktadır. 

AYAKTAN, YATIŞ GEREKTİRMEYEN Dış Basur Tedavisinin Ayrıntılarını İzlemek İçin TIKLAYINIZ

Dış hemoroid (eksternal basur) rahatsızlığı, hemoroid hastalığının çeşitleri arasında yer alır. Hemoroid hastalığı, iç ve dış hemoroid olarak hemoroid memelerinin bulunduğu bölgeye göre iki çeşide ayrılmaktadır. Dış hemoroidin teşhisi, iç hemoroide göre daha kolaydır. Bulunduğu bölge bakımından dış hemoroid hastalığının tanısı, muayene sırasında bir proktoloji uzmanı tarafından kolaylıkla koyulabilmektedir. Çünkü anüs bölgesinde gözle görülebilecek bir konumda ve boyutta dış basur memesi yer almaktadırlar. Fakat kolay teşhis edilebilir olması dış basur hastalığının kendiliğinden, tedavi edilmeden, zamanla geçebileceği fikrini akıllara getirmemelidir. Teşhisin kolay ortaya koyulabilmesi, dış basur hastalığının erken tedavi edilebilmesine olanak tanımaktadır. Tedaviye erkenden başlanması kişiye dış basura dayalı olan şikayetlerinden kısa sürede kurtulabilmesi ve eski sağlıklı günlerine dönebilmesi fırsatını tanır. 

AMELİYATSIZ LAZERLE Hemoroid Tedavisinin Avantajlarını Görmek İçin TIKLAYINIZ

Dış hemoroid hastalığı, anüs bölgesinin zorlanmasına bağlı meydana gelen bir hastalık olduğundan doğum sırasında da ortaya çıkabilmektedir. Doğum anında anal kanala uygulanan basıncın artmasına neden olan ıkınma halinin bir sonucu olarak anüsün dışında dış basur memesi oluşabilmektedir. 

Tıp literatüründe eksternal hemoroid olarak adlandırılan dış basur, makat bölgesinin en hassas sayılabilecek kısmı olan anüs çıkışında oluşum göstermektedir. Bu nedenle dış basur hastalığına sahip olan hastalarda makat bölgesinde kaşıntı, sızlama gibi hafif belirtiler görülebileceği gibi aynı zamanda bölgede ağrı ve kanama gibi daha ciddi şikayetlerin ortaya çıktığı da gözlemlenmiştir. Daha ciddi olan belirtiler, dış hemoroid hastalığına ek olarak başka bir makat hastalığının varlığına da işaret edebilir. Belirtilerle karşılaşıldığında en kısa sürede uzman bir hekim tarafından tedaviye başlanması gerekmektedir. 

Hemoroid Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ

Dış Basur Tedavisi

Dış basur hastalığı ve dış basur memesi, tedavi edilmediği müddetçe bu rahatsızlığa sahip kişilerin şikayetlerinde artış görülebilmektedir. Dış basura bağlı olarak sürekli hale gelen bu şikayetler, kişilerin günlük yaşantısını olumsuz yönde etkilemektedir. Makat bölgesinde kaşıntı, ağrı, sızı ve ele gelen hemoroidal yapılar ile karşılaşıldığında hemoroid hastalığının kendiliğinden geçebilen bir hastalık olmadığı unutulmamalı ve mutlaka uzman bir doktora danışılmalıdır.

Günümüzde ameliyatsız yöntemler ile dış basur memesinin yarattığı sorunlar ortadan kaldırılabilmektedir. Lazerle hemoroid tedavisi sayesinde makat bölgesindeki sağlıklı dokulara herhangi bir zarar verilmeden şikayetlerin sebebi olan hemoroid memeleri hızlı bir biçimde tedavi edilebilmekte. Ayaktan tedavi imkanı sunan ve yatış gerektirmeyen lazer yöntemi sayesinde hastalar, eski konforlu yaşantılarına kaldıkları yerden devam edebilmektedir.Proktoloji Merkezi

444 8 623
Copyright 2020 © Telif Hakları Avrupa Cerrahi Sağlık Merkezi Limited Şirketine Aittir


WhatsApp
Canlı Soru Sormak İstiyorum