Makat Hastalıklarına Hangi Bölüm Bakar? Proktoloji Doktoru Kimdir?

Makat Nedir?

Anüs veya halk arasında bilinen adıyla makat, sindirim sisteminin sonunda bulunan ve dışkının vücuttan atılmasını sağlayan önemli bir organdır. Sindirim sisteminden ayrışan maddeler anüs ile dışarı atılırken, anüste bulunan damarlar, sinirler ve kaslar bu sürece yardımcı olur.

Makat Hastalıklarına Hangi Bölüm Bakar?

Makat hastalıklarının tedavisinde proktoloji bölümü ve proktoloji doktorları ön plana çıkar. Proktoloji, makat bölgesindeki rahatsızlıkların teşhis ve tedavisini sağlar.

En İyi Makat Çatlağı Doktoru Yasir Gözü

Proktoloji Nedir?

Proktoloji, makat hastalıkları ile ilgilenen tıp dalıdır. Anüs ve rektumda görülen tüm rahatsızlıklardan sorumlu olan proktoloji uzmanları, kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkileyebilecek bu hastalıkların tedavisini sağlar.

Proktoloji Merkezi Nedir?

Proktoloji merkezi, makat hastalığı yaşayan hastaların tedavi olmak için başvurdukları kliniklerdir. Bu merkezlerde, çeşitli makat bölgesi rahatsızlıklarının teşhisi ve tedavisi gerçekleştirilir.

Hemoroid (Basur) İçin Hangi Bölüme Gidilir? Hangi Doktor Bakar?

Hemoroid veya halk arasında bilinen adıyla basur, proktoloji doktorlarının ilgilendiği hastalıklardan biridir. Hemoroid belirtileri arasında en çok görülenleri; makatta kanama, makat bölgesinde kaşıntı, bölgede hissedilen dolgunluk ve ağrı gibi şikayetlerdir.

Anal Fissür (Makat Çatlağı) İçin Hangi Bölüme Gidilir? Hangi Doktor Bakar?

Anal Fissür veya halk arasında bilinen adıyla Makat Çatlağı, anorektal hastalıklar içinde en sık karşılaşılanlardan biridir. Bu durum, anüs bölgesinin zorlanması sonucu bölgedeki damarların zedelenmesi nedeniyle meydana gelir. Proktoloji ve Genel Cerrahi bölümleri bu hastalıkla ilgilenir.

Kıl Dönmesi İçin Hangi Bölüme Gidilir? Hangi Doktor Bakar?

Kıl dönmesi, proktoloji doktorlarının ilgilendiği bir başka hastalıktır. Kuyruk sokumu bölgesinde görülen ve tıp dilinde Pilonidal Sinüs olarak anılan bu durum, kişilerin günlük yaşantılarını oldukça olumsuz etkileyebilir.

Anal Fistül İçin Hangi Bölüme Gidilir? Hangi Doktor Bakar?

Anal fistül, proktoloji uzmanları tarafından tedavi edilen bir rahatsızlıktır. Karmaşık bir yapıya sahip olduğundan tanısı ve tedavisi de oldukça zordur.Uzman ve deneyimli bir ekip tarafından tedavi ve takipleri yapılmalıdır.

Avrupa Cerrahi Proktoloji Merkezinde Tedavi Süreci Nasıl Olur?

 1. Hastalar detaylı bir şekilde muayene edilir.
 2. Hasta tedavisi ile ilgili olarak bilgilendirilir.
 3. Hasta ile beraber verilen ameliyatsız tedavi kararı sonrasında hastalar özel odalarına alınırlar.
 4. Müdahalenin yapılabilmesi adına hastalara lokal anestezi uygulanır.
 • Ameliyatsız tedavi kısa bir sürede uygulanır.
 • Tedavinin ardından hastalar özel odalarında bir süre dinlenir.
 • Dinlenme sonrasında hiçbir iş gücü kaybı yaşamayan hastalarımız diledikleri gibi işlerine veya evlerine rahatlıkla dönebilirler.

Ameliyatsız Lazer Tedavisinde Hastalarımıza Sunduğumuz Avantajlar

Merkezimizde uyguladığımız ameliyatsız tedavilerde bazı avantajlar vardır:

 • Kısa sürede tamamlanan tedavi süreci
 • Narkoz kullanmadan yapılan tedaviler
 • Lokal anestezi uygulaması sayesinde çeşitli sağlık sorunları olan veya düzenli ilaç kullanan hastaların da tedavi olabilmesi
 • Hamileler ve yeni doğum yapmış annelerin de narkoza bağlı yan etkiler olmadan tedavi olabilmesidir.

Neden Avrupa Cerrahi'yi Seçmeliyim?

17 yıldır süre gelen zaman diliminde tamamen proktoloji (makat hastalıkları) alanında hizmet veren sağlık ekibimizle ilklere öncülük ederek Ameliyatsız Ayaktan, Lazerle Makat Kanaması Tedavisi gerçekleştirmekteyiz.

Proktoloji (Makat Hastalıkları) ile ilgili tüm güncel bilgileri ve gelişmeleri, yerli ve yabancı kaynakları takip etmekte ve özel tedavi tekniğimizi yeniliklere açık bir şekilde uygulamaktayız.

Tamamen Proktoloji için üretilen son teknoloji cihazlarımız ile Müstakil binamızda, alanında uzman Proktoloji Doktorlarımız ve deneyimli sağlık personellerimiz ile sizlere hizmet vermekteyiz.

Dünya’nın her noktasından ulaşılabilir olmak adına İstanbul Bakırköy ve Kadıköy deki merkezlerimiz ile sizlere Ayaktan Yatış Gerektirmeyen Lazerle Rektal Kanama Tedavisini sunmaktayız.

Temel prensibimiz; hastalarımıza, özel tekniklerle uyguladığımız Ayaktan Lazerle Makat Kanaması Tedavisi Yöntemi sayesinde hızlı tedavi olma avantajı sunarak, daha rahat ve daha konforlu bir tedavi süreci yaşatmayı amaç edinmemizdir.


Hızlı Randevu

Whatsapp