Mayasıla Ne İyi Gelir? Basur Tedavisi

Mayasıl Nedir?

Makat hastalıkları şiddetli oluşan sancılara neden olabilir.  Genel olarak makat sancısı veya kaşıntısı ile karşılaşıldığında ilk akla gelen “acaba yaşadığım basur sancısı mı, mayasıla ne iyi gelir” diye düşüncelerdir. Bilinmesi gerekir ki basur halk arasında mayasıl olarak adlandırılır. Aslen mayasıl bir deri rahatsızlığı olup, kişiye dermatit açıdan şikâyet ve belirtiler yaşatır. Bu belirtiler ise sıklıkla basurun vermiş olduğu şikayetler ile karıştırılıp, basur rahatsızlığının olduğunu düşünürler.

Aslında basur sancıları ilk evrelerde çok fazla ağrı vermese de ilerleyen evrelerinde ağrı ve sorunlara yol açmaktadır. Sıklıkla da son evrelere yakın sancıda artış gözlemlenebilir. Diğer ağrılardan farklı olarak ortaya çıkar ve yaklaşık 3-4 hafta sürebilir. Önlem alabilmek için de nedenlerine bakmak, öğrenmek gerekmektedir. Diğer dikkat çekilmesi gereken noktası ise; bu makat sancısının yalnızca basur ile ilgili olup olmadığıdır. Çünkü diğer makat hastalıkları da anüs ve etrafında şiddetli ağrı ve sancılara yol açabilmektedir.

Ayaktan, Yatış Gerektirmeyen Hemoroid Tedavisi Hakkındaki Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız

“Basur sancısı nasıl olur, ne kadar sürer ve nasıl geçer?” sorularına sıklıkla denk gelebiliriz. Basur sancılarının asıl nedeni, yanlış tuvalet ihtiyacı gidermenin alışkanlık haline getirilmesidir. Kabızlığın yaşanması kişide ıkınma hissini verir. Yaşanılan ıkınmaların normal olduğunu sanan birçok kişi aslında zorlanarak yapmış olduğu ve kabızlıktan kaynaklanan bir tuvalet ihtiyacı olduğunu pek ayırt edemez. “Benim tuvalet alışkanlığım böyle” diyerek bunu sürdürürler.

AMELİYATSIZ LAZERLE Hemoroid Tedavisinin Avantajlarını Görmek İçin TIKLAYINIZ

Fakat bilinmesi gerekir ki tuvalet ihtiyacı makata verilen basınçla birlikte dışkının makata tam anlamı ile ıkınma hareketlerine gerek kalmadan, ihtiyacın tam anlamı ile giderilmesidir. Bu zorlu süreçte kabızlığın yaşanarak ıkınma hislerinin çoğalması makat bölgesindeki damarların hızlı bir şekilde genişlemesine yardımcı olur. Böylelikle hemoroid yani basur memeleri ortaya çıkmaya başlar. Her dışkılama sonucunda dışkının bölge ile teması nedeni ile de kanamalar ile karşılaşılabilir. İlk haftalarda yaşanılan hafif kanamalar, ilerleyen evrelerinde oldukça şiddetli yaşanan basur sancılarına yol açabilir. Bu nedenle mayasıla ne iyi gelir, sorusu hemoroide iyi gelen etkenler ile karıştırılmamalıdır.

Mayasıla Ne İyi Gelir ve Basur Tedavisi

Hemoroid Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız

Bu kanama ve şiddetli ağrılar ile karşılaşıldığında ilk bir hafta içerisinde geçmek bilmeyen sancılarla karşılaşan her birey mutlaka alanında uzman olan bir doktora başvurmaları gerekir. Yalnızca bu alana bakan Proktologlara danışmanız size yardımcı olacaktır. Evreler azaldıkça basur sancınızın da azalacağını unutmamalısınız. bu nedenle bir ay boyunca yaşamış olduğunuz basur sancılarının geçmesini beklemek yerine, mutlaka bir doktora başvurmalısınız. Doktora gitmekten çekinmenin, hastalığınızın ilerlemesine yol açtığını aklınızdan çıkartmamalısınız.

 

Leave a reply