Ameliyatsız Anal Fissür Tedavisi

Makat Çatlağı Ameliyatı Olanlar

Makat çatlağı, tedavisi ertelendiği müddetçe kişiye olan etkisini ve sıkıntısını gün be gün arttırmakta olan bir hastalıktır. Bu sebeple gerekli tedavi ertelenmeden uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır.

Anal Fissür Tedavisi

Anal fissür hastalığı halk arasında makat çatlağı adıyla bilinmektedir. Ağrılı makat hastalıklarının başında gelen anal fissür hastalığında cam batması cam kesiği şeklinde kanamalar görülür. Anal fissürün yarattığı acı genellikle yırtılır tarzda hissedilir.

Anal Fissür

Anal Fissür hastalığı günümüzde en sık görülen makat hastalıklarından biridir. Anüsün çok fazla sinir ucu barındırmasından dolayı makat bölgesi vücudun hassas bölgesidir.

Anal Fissür İlaç Tedavisi

Anal fissür hastalığında ilaç tedavisi geçici çözümler sağlamaktadır. Halk arasında makat çatlağı olarak bilinen anal fissür hastalığının belirtileri çok ağrılı ve acılıdır.

Anal Çatlak Ve Bekçi Meme

Anal çatlak; makat bölgesinin çıkışında çatlak şeklinde meydana gelir. Bu hastalık ayrıca yara sonucunda dışkılama sırasında veya sonrasında şiddetli ağrıya neden olan hastalıktır.

Anal Fissüre Dikkat

Anal fissür rahatsızlığı; anüsün çıkışında, çatlak şeklinde oluşan bir yara sonucu dışkılama anında ve sonrasında şiddetli ağrıya ve bazen de kanamaya sebep olan hastalıktır.

Anal Fissür Neden Oluşur?

Anal fissür hastalığını duyduğumuzda ilk olarak kabızlık sorunu aklımıza gelmelidir fakat kabızlık dışında başka etmenler de mevcuttur.

Anal Fissür Sebepleri

Anal fissür rahatsızlığın en yaygın sebebinin kabızlıklıktır. Bu yaygın sebebin dışında yine anal fissüre sebebiyet veren durum ve rahatsızlıklar mevcuttur.

Fissür Kanser İlişkisi

Fissürün (makata çatlağının) kanser ile hiçbir alakası yoktur. Fissür, hemoroid gibi masum bir hastalıktır. Kanserleşmez ama fissür makat çatlağı olduğu için fistüle yol açabilir.