Hemoroide Hangi Bölüm Bakar? Tedavisi Nasıl Olur?

Hemoroid Nedir?

“Hemoroide hangi bölüm bakar?” Sorusu sıkça merak edilenler arasında yer alır. Basur tıp dilindeki ismi ile oldukça yaygın olarak bilinen hemoroid; makat bölgesinde bulunan damar yapısında genişleme olmasından kaynaklı olarak, makat iç kısmında yer alan hemoroid pakelerinin (memelerinin) yer alması sonucu ile gelişir. Kişide ön belirleyici vermiş olduğu şikâyetler ise; ele gelen şişliklerin oluşması, ağrı, acı, kanama, kaşıntı, dayanılması güç olan dışkılama sırasında ve sonrasında yaşanılan acıların şiddetlerinin zamanla artıyor olmasıdır. Dışta ve içte yer alarak, çeşitlerine ve buna bağlı olarak da evrelerine ayrılmaktadır.

Halk arasında genelde konuşulmaktan kaçınılsa da, vermiş olduğu şikayetler kişiyi oldukça huzursuz ettiği için dayanamayıp, makatta ağrı yaşayan her birey genel olarak bu hastalık ile tanılandırılmaktadırlar. Bu nedenle de her kim karşılaşırsa “hemoroide hangi bölüm bakar” sorusunu yöneltirler. Evet, bu soruya cevap verecek olursak eğer;  çoğunlukla uzun süreli kabızlığa bağlı olarak gelişen hastalıktan kısa sürede kurtulmak için Proktoloji alanında hizmet veren doktorlara başvurmak gerekir.

Ayaktan, Yatış Gerektirmeyen Hemoroid Tedavisi Hakkındaki Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız

Hastalığın çeşitleri ve evreleri makat bölgesinde bulunduğu yere göre isimlendirilerek, çeşitlendirilir. Kişiye vermiş olduğu şikâyetleri ise evrelerine göre değişiklik göstererek ortaya çıkar. Oldukça hassas bir yapıya sahip olan makat bölgesinde yaşanılan tüm rahatsızlıkları göz ardı etmemek gerekir. Öyle ki zaman sizin aleyhinize işleyerek, dayanılamayacak ağrılar yaşamanıza yol açabilir. Bu nedenle belirtilen veya fark edilen şikâyetler ile karşılaşıldığında zaman kaybetmemek gerekir.

Belirtmiş olduğumuz bu ve diğer makat hastalıklarında da bir genel cerrahi uzmanı tarafından muayene edilmek yanlış olmasa da, yalnızca eğitimini ve tecrübesini bu alanda almış olan Proktogların değerlendirmesi daha doğru olacaktır. Çünkü proktoloji uzmanları yalnızca makat bölgesinde karışılabilen tüm hastalıklıların tanı ve tedavisi ile ilgilenmektedirler. İşte bu nedenle bu rahatsızlık ile karşılaşıldığında, hastalığın belirtilerinden en az bir tanesi yaşıyor olsanız bile mutlaka ihmal etmeden, doktora muayene olmanız gerektiğini unutmayınız. Sağlığınızın her şeyden önce gelmesi gerektiğini de aklınızda çıkartmayınız.

Ameliyatsız Lazerle Hemoroid Tedavisinin Avantajlarını Görmek İçin Tıklayınız

Hemoroide Hangi Bölüm Tedavi Uygular?

Çoğu kişinin hastalığının ileri bir evreye geçerek, zamanla daha çok şikâyetler doğurmasındaki tek neden hastanın doktora gitmeyi ertelemesidir. Ertelemiş olduğunuz her süreç size hastalığın vermiş olduğu belirtilerde yaşanılan artış olarak karşınıza çıkacaktır. Hastalığınızın kendiliğinden geçmesini beklemeden tedavi olmanız gerekir. Genel cerrahi alanında yalnızca makat hastalıkları üzerine deneyim sahibi olan Proktoloji uzmanları hemoroid tedavisi uygulamaktadır.

Basur Hastalığı Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde artık makat hastalığının tedavisi oldukça kolay bir şekilde tedavi edilmektedir. Ameliyatsız lazer yöntemi ile tedavide kişinin durumuna en uygun olan tedavi şekli belirlenerek, hastaya oldukça avantajlar sağlanabiliyor. Rahat ve konforlu bir şekilde hastalıktan kurtulmak için ameliyatsız gerçekleştirilen bu yönteme başvurulmalıdır.

Leave a reply