Lazerle Kıl Dönmesi Fiyatı Ne Kadar?

Lazerle Kıl Dönmesi Fiyatı ve Tedavisi

Lazerle kıl dönmesi fiyatı, kıl dönmesi hastalığına sahip kişiler açısından fazlasıyla merak uyandıran sorular içinde yer alır. Gelişmiş teknoloji ürünü olan lazer tedavisinin, hastalar için birçok avantajı bulunmaktadır. Bu nedenle kıl dönmesi tedavisinde oldukça yaygın olarak kullanılan tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır.

Ayakta, Yatış Gerektirmeyen Kıl Dönmesi Tedavisi Hakkındaki Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız

Ameliyatsız lazer yöntemi ile kıl dönmesi hastalığının tedavisinde yatış gerekmediğinden kişi uygulama sonrasında evine yürüyerek bile dönebilmektedir. Tedavi, yalnızca lazer uygulanacak olan bölgenin lokal anestezi ile uyuşturulması suretiyle gerçekleştirildiğinden narkozun yaşattığı ağır durumlar hasta için geçerli olmaz. Bölgede klasik cerrahi yöntemlerde uygulanan kesi ya da dikiş uygulaması da yapılmadığı için iyileşme süresi oldukça kısalmaktadır.

Hastanın konforlu bir tedavi süreci geçirmesi kıl dönmesi hastalığında önem taşıyan bir noktadır. Hızlı bir şekilde uygulanabilen ameliyatsız lazer tedavisi yaklaşık 5-8 dakikada gerçekleştirilmektedir. Ayaktan tedavi imkanı sayesinde aynı gün içinde hem muayene hem de tedavi olmak mümkün olmaktadır. Tedavi sonrasında iyileşme süreci de kişiler için rahat geçmektedir. Çünkü kişiyi sosyal hayattan ayrı koyan bir iyileşme süreci yaşanmamaktadır.

Ameliyatsız Lazerle Kıl Dönmesi Tedavisinin Avantajlarını Okumak İçin Tıklayınız

Makat bölgesi kritik bir öneme sahiptir. Bölgenin dokusal anlamdaki hassaslığı ve kişiler tarafından mahrem bir bölge olarak görülmesi, bu önemin nedenleri arasındadır. Proktoloji alanı özellikle makat bölgesi hastalıkları için hizmet veren, yalnızca burada ortaya çıkan hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenen bir alt bölümdür. Bu nedenle makat hastalıkları konusunda yeterli tecrübeye sahip olan bir Proktoloji doktoru tarafından uygulanacak lazerle kıl dönmesi tedavisi, hasta için daha avantajlı olacaktır.

Kıl Dönmesi Nedir?

Tıp dilinde Pilonidal Sinüs ismiyle anılan kıl dönmesi rahatsızlığı, genellikle intergluteal sulkus denilen kuyruk sokumundaki çukurda görülen bir makat hastalığıdır. Vücutta sırt bölgesinde yer alan kılların ya da baş bölgesinden dökülen saçların kuyruk sokumunda birikmesi hastalığın nedenleri arasındadır. Makat bölgesinde yer alan kuyruk sokumu yapısı gereği narin ve hassas bir dokuya sahip olduğundan burada toplanan kıl ve tüy birikintileri deri altına rahatlıkla ulaşabilmektedir. Cilt altına girerek kistik bir yapı oluşturan kıllar, kişilere oldukça ağrı ve acı yaşatabilmektedir.

Kuyruk Sokumunda Kıl Dönmesi Nasıl Anlaşılır? Detaylar İçin Tıklayınız

Kıl Dönmesi ve Kıl Batması Arasındaki Fark Nedir?

Sıklıkla karıştırılan bu iki hastalık, aslında birbirlerinden oldukça farklı yapıdadır. Kıl batması; vücudun herhangi bir bölgesindeki kıl ve tüylerin temizliği için uygulanan tıraş ya da ağda gibi yöntemler nedeniyle cilt dışına çıkamayan kılların deri altında uzamaya devam etmesi olarak açıklanır. Kıl dönmesi ise yalnızca makat bölgesinde gözlemlenmektedir. Ve vücudun farklı yerlerinden bu bölgeye birikmiş olan kılların oluşturduğu bir hastalık olarak karşımıza çıkmaktadır.

Lazerle Kıl Dönmesi Tedavisi

Kıl dönmesi hastalığında ortaya çıkan şikayetler, kişideki kıl dönmesinin durumuna ve kişiye en uygun tedavi şekline göre; lazerle kıl dönmesi tedavisi ile yok edilebilmektedir. Eğer kişide kıl dönmesine bağlı belirtiler görülüyorsa; vakit kaybetmeden ve bölgenin mahremliğinden utanılmadan kısa süre içerisinde uzman bir hekime başvurulmalıdır. Proktoloji merkezinde görev alan, makat hastalıkları alanında deneyim sahibi bir Proktoloji doktoruna muayene olmak gerekir. Doğru tanı ve tedavi için muayene şarttır.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir kurumun, hastanın durumunu görmeden, hastalığın tanısını koyup hangi yöntemle tedavi uygulayacağına karar vermeden hastaları yanıltıcı bir fiyat vermesi yanlış bir tutumdur ve yasaktır. Kıl dönmesi rahatsızlığının hangi aşamada olduğu ve tedavi planında uygulanacak olan işlemler, muayene sırasında kişiye özel ve en uygun şekilde tayin edilmektedir. Lazerle kıl dönmesi fiyatı konusunu merak eden hastaların, bu nedenle hastalığın durumuna bağlı olarak muayene sonrasını beklemeleri daha doğru olmaktadır. Bu sayede hem kesin tanı koyulmuş hem de doğru tedavi yönteminin planlanması muayene sırasında belirlenmiş olmaktadır.

Leave a reply