• MERKEZ ŞUBE: BAKIRKÖY / ŞUBE 2: KADIKÖY
 • 444 8 623

Ameliyatsız Hemoroid (Basur) İçin Önerilen Videolar

Neden Avrupa Cerrahi'yi Seçmeliyim?

16 yıldır süre gelen zaman diliminde tamamen proktoloji (makat hastalıkları) alanında hizmet veren sağlık ekibimizle ilklere öncülük ederek Ayaktan, Lazerle Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi işlemini gerçekleştirmekteyiz.

Proktoloji (Makat Hastalıkları) ile ilgili tüm güncel bilgileri ve gelişmeleri, yerli ve yabancı kaynakları takip etmekte ve özel tedavi tekniğimizi yeniliklere açık bir şekilde uygulamaktayız.

Tamamen Proktoloji için üretilen son teknoloji cihazlarımız ile Müstakil binamızda, alanında uzman Proktoloji Doktorlarımız ve deneyimli sağlık personellerimiz ile sizlere hizmet vermekteyiz.

Dünya’nın her noktasından ulaşılabilir olmak adına İstanbul Bakırköy ve Kadıköy deki merkezlerimiz ile sizlere Ayaktan Yatış Gerektirmeyen Lazerle Hemoroid (Basur) Tedavisini sunmaktayız.

Temel prensibimiz; hastalarımıza, özel tekniklerle uyguladığımız Ayaktan Lazerle Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi sayesinde hızlı tedavi olma avantajı sunarak, daha rahat ve daha konforlu bir tedavi süreci yaşatmayı amaç edinmemizdir.

Neden Ayaktan Lazerle Hemoroid (Basur) Tedavisi?

 • İşlem süresi 5-8 dakika sürer.
 • Narkoz uygulanmaz ve narkoza bağlı yan etkiler görülmez
 • Ameliyat olmadığı için tedavi öncesinde herhangi bir tetkik veya tahlil istenmez, aç ya da tok olmanız tedaviye engel değildir.
 • Herhangi bir kesi-dikiş uygulaması yoktur.
 • Dokular zarar görmediğinden, iyileşme hızlıdır.
 • Aynı saatte hem muayene hem de tedavi olabilirsiniz.
 • Diş dolgusu gibi rahat ve hızlı olduğundan yatış gerektirmez.
 • Ameliyatsız hemoroid tedavisi sürecinde ağrı azdır.
 • Klasik ameliyatlardaki komplikasyonlar gözlenmez.. (Gaz kaçırma, dışkı tutamama, şiddetli ağrı hissi…)
 • Kronik rahatsızlığı olan (kalp, şeker, tansiyon, ritim bozukluğu vs.) hastalara da uygulanabilir.

Ameliyatsız Hemoroid (Basur) Tedavisi İçin Uygulanan Teknikler

 • Lazer tedavisi,
 • Elektro cerrahi ile tedavi,
 • Radyofrekans tedavisi,
 • Bant ligasyon ile tedavi,
 • Bu teknikler, kişinin durumuna uygun olarak Tek tek ya da kombine bir şekilde uygulanabilir.
 • Avrupa Cerrahi Youtube kanalımıza abone olarak tedaviler hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Randevu Alma

Dilerseniz 444 8 623 numaralı Çağrı Merkezimizden randevu alarak ya da online randevu talebinde bulunarak hızlı bir şekilde tedavi sürecinizi başlatabilirsiniz.

Muayene Süreci

Muayene gününüz geldiğinde hekiminiz tarafından gerçekleştirilen tanının ardından size en uygun tedavi şekli belirlenir ve tedaviniz hakkında bilgilendirilirsiniz.

Tedavi Süreci

Tedaviye karar verdiğiniz an (aynı gün de olabilir) lazerle genital siğil işleminizi gerçekleştirebiliriz ve müdahale olduğunuz aynı saat içerisinde evinize dönebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Lazerle Hemoroid Ameliyatı Kaç Günde İyileşir?

Merkezimizde uyguladığımız hemoroid (basur) tedavisi, kesi-dikiş uygulamaları olmadan, narkoz uygulanmadan ameliyatsız bir şekilde tedavi edilir. Yatış gerektirmeyen bu tedavi sayesinde tedavinizin hemen ardından yürüyerek evinize dönebilir, normal yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Lazer Hemoroid Tedavisinden Sonra Beslenmeme Dikkat Etmeli Miyim?

Uyguladığımız ayaktan lazer tedavisinin ardından kabızlık ya da ishal gibi durumlardan kaçınmak gerekir. Bu nedenle de tedavinizi gerçekleştiren hekim tarafından sizlere beslenme düzeninizin nasıl olması gerektiğine dair bilgiler verilecektir.

Tromboze Hemoroid Ne Zaman Geçer?

Dış hemoroid çeşitleri içerisinde yer alan boğulmuş basur olarak da anılan tromboze hemoroid, merkezimizde ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilir. 5-8 dk gibi kısa bir sürede uygulanan tedavinin hemen ardından kişi normal yaşantısına dönüş sağlayabilir.

Hemoroid İçin Hangi Bölümden Randevu Alınır? Basur İçin Hangi Doktora Gitmeliyim?

Hemoroid (basur) hastalığı için Genel Cerrahinin alt dalı olan ve yalnızca makat hastalıkları ile ilgilenen Proktoloji bölümünden randevu alınması gerekir. Tanı ve tedavi sürecinin uzman bir Proktolog tarafından yürütülmesi tedavinin çözüme ulaştırılmasında önemlidir.

Hemoroid Kendiliğinden Geçer Mi?

Hemoroid (basur), kendiliğinden geçebilen bir rahatsızlık değildir. Evde uygulanabilecek bitkisel yöntemler hastalığının ilerlemesine neden olacaktır. İlaç ya da kremler gibi tedavi yöntemleri ise yalnızca geçici süreliğine şikayetleri hafifletecek fakat kesin çözüm sağlamayacaktır. Hemoroid belirtileri ile karşılaşıldığında ertelemeden mutlaka uzman bir hekime muayene olmak gerekir.

WhatsApp Hemen Ara