Lazerle Fistül Fiyatı Ne Kadar?

Lazerle Fistül Fiyatı ve Tedavisi

Lazerle fistül fiyatı, fistül hastalarının, tedavi öncesinde sıklıkla araştırdıkları konulardan biridir. Günümüzdeki gelişen teknoloji sayesinde sağlık alanına uyarlanan lazer yöntemi, makat hastalıklarının tedavisinde kişiye oldukça avantaj sağlamaktadır. Nitekim bu yüzden de lazerle fistül tedavisi için sıklıkla tercih edilen bir tedavi yöntemi olarak uygulanır. Ameliyatsız tedavi yöntemi arasında yer alan bu lazerle tedavi şekli yatış olmadan, kesi veya dikiş izi bulunmadan ve narkoza yer verilmeden uygulanır. Bu yöntemde fistül rahatsızlığını yaşayan kişinin, daha fazla ağrı yaşamasına izin verilmez. Kişiye oldukça rahatlık sağlayabilen ameliyatsız lazerle fistül tedavi yöntemi yalnızca 5 ve 8 dakika arasında uygulanarak, ayaktan tedavi sağlama avantajı sunar. Lazerle tedavi sonrasındaki dönemde, kişiler aynı gün sosyal hayatlarına herhangi bir kısıtlama yaşamadan, devam edebilmektedirler.

Ayaktan, Yatış Gerektirmeyen Fistül Tedavisindeki Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız.

Lazerle tedavi, ilerleyen ve ilerlemeye devam etmekte olan teknolojinin bu şekilde sağlıkla birleşmesi sonucunda bütün makat hastalıklarının tedavisinde de genellikle başvurulan bir yöntem olmaktadır. Lazerle fistül fiyatı bilgilendirmesi için mutlaka tanının koyulmuş olması gerekmektedir. Makat bölgesi ve etrafı hassasiyeti ve bulundurmuş olduğu kas dokusu nedeni ile yaşanılan makat hastalıkların tanı ve tedavisinin önemsenmesi gerekir. Kesin tanı ve sağlıklı bir teşhis için bu alanda tecrübeye sahip olan Proktoloji doktorlarına başvurmak gerekir.

Ameliyatsız Lazerle Fistül Tedavisinin Hastaya Sunduğu Avantajlarını Görmek İçin Tıklayınız

Fistül nedir?

Lazerle fistül fiyatı ve lazer tedavisini merak eden hastaların öncelikle fistül hastalığının nasıl oluştuğuna dair ayrıntılardan da haberdar olması gerekir. Fistül, dokular veya organ ile doku arasındaki, istemsizce gelişen bir kanal yolunun açılmasıdır. Anal bölgede görülen hastalıklar arasında oluşumu ve tedavisi bakımından en karmaşık yapıda olanlarından birisidir. Makat bölgesinde görülen bu kompleks yapıdaki hastalık, hastanın günlük hayatında oldukça rahatsızlık hissi duymasına neden olur. Anüs içerisinde dışkılamaya destek sağlayan iç kas dokuları mevcuttur. Bu dokuların zorlanmasından kaynaklı olarak bölgede çatlak gelişimi yaşanır. Bu makat çatlağı, doğal olarak bölgenin yapısal durumu nedeniyle zaman içerisinde gereken hijyen sağlanılamadığından apseleşir ve bölgenin iltihaplanmasına yol açmış olur. Vücut direnç sistemi ise bu durum karşısında harekete geçer, iltihabın dışarı atılması için, cilt dokusuna doğru bir yol izler. Daha önce var olmayan, yeni açılan bu kanal ise anal fistül rahatsızlığının doğmasına neden olur.

Belirttiğimiz gibi kompleks bir yapı olarak makatta görülen bu hastalık, daha çok rastlantı sonucu olarak da görülebilir. Anüs bölgesi yapısından dolayı, sinir uçlarının bittiği nokta olduğu için oldukça hassastır. Bu nedenledir ki bölgenin her türlü zorluk ile karşılaşması, yine bölgede bu rahatsızlığın oluşmasını sağlayabilir. Lazerle fistül fiyatı ve tedavisini merak edenlerin bilmesi gerekir ki bu zorluklar içerisinde ishal atakları, kabızlık sorunları gibi makat bölgeside travma oluşturabilecek durumlar yer alır. İrinli gelişen iltihap, apse oluşmasına zemin hazırladığı gibi hastaya da şiddetli ağrı yaşatabilir. Kanama, şişme, doluluk hissi yaşamak, irinli iltihap sebebi ile de sarı, kokulu akıntı gelişimi görülebilir. Bütün bunların dışında anal fistül, birçok hastada yaşanıldığı gibi altında yatan diğer hastalıklardan kaynaklanabilmektedir. chron, ülseratif kolit gibi rahatsızlıklar da yine makatta anal fistül oluşturabilir.

Fistül Nedir ve Çeşitleri Hakkında Ayrıntılı Bilgi Almak İçin Tıklayınız.

Lazerle Fistül Fiyatı ve Tedavisi

Lazerle fistül tedavisi, perianal fistülün oluşturduğu apseyi tedavi etme yöntemidir. Oldukça başarı sağlayan lazer tedavisi, fistülün ortadan kaldırılmasında en rahat ve en konforlu yöntemlerdendir. Perianal fistül gelişimi, makattaki apse oluşumu kendiliğinden bırakılarak geçebilecek olan rahatsızlık değildir. Mutlaka alanında uzman bir Proktoloji hekimi tarafından yapılan muayenenin ardından tedavi yoluna gidilmelidir.

Lazerle fistül fiyatı bilgisinin internet ortamında, hastanın durumu görülmeden, herhangi bir muayene sürecinden geçilmeden tahmini rakamlar üzerinden verilmesi etik değildir. Üstelik Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren kuruluşların hastalarını bu şekilde yanlış bilgilerle yönlendirmesi yasaktır. Bahsettiğimiz oldukça karmaşık yapılı bir makat hastalığı olan fistül hastalığı her kişide aynı şekilde gelişim göstermeyebilir. Her vakada hastalığın boyutları farklılık gösterebilir. Bu nedenle hastalığın teşhisi koyulmadan ve muayene sürecinden geçilmeden hastayı yanıltıcı herhangi bir bilginin verilmesi doğru bir yaklaşım değildir.

Leave a reply