Lazerle Genital Siğil (HPV) Fiyatı Ne Kadar?

Lazerle Genital Siğil (HPV) Fiyatı ve Tedavisi

Lazerle genital siğil (HPV) fiyatı, siğil hastalığına yakalanmış olan bireylerin en sık araştırmış oldukları konular arasındadır. Genital bölgede gerçekleşen bu virüsün ortadan kalkması için hastalar birçok yönteme başvururlar. Krem veya ilaç gibi bir takım ürünleri de kendi kararları ve internette yaptıkları araştırmaların sonucunda kullanmaya başlarlar. Doğru olmayan bu davranışa yönelmeden önce HPV’den avantajlı bir şekilde kurtulabilmek için uzman hekimlere danışmak hasta için daha sağlıklı bir tedavi süreci sağlayacaktır.

Ayaktan, Yatış Gerektirmeyen Genital Siğil (HPV) Tedavisi İle İlgili Videoyu Görmek İçin Tıklayınız

Ameliyatsız Lazer Yöntemi İle HPV Tedavisi kişide olumsuz herhangi bir yan etki bırakmamakla birlikte, gün içinde genital siğilden kurtulma imkanı sunmaktadır. Bölgede yalnızca lokal anestezi uygulandığı için genital alan ve makat çevresine herhangi bir zararı olmamaktadır. Genel anestezi altında yapılan uygulamalar sonrasında yaşanabilecek olan kişinin yaşadığı narkoz etkisi bu yöntemde yer almaz. Lazer tedavisinde kesi, dikiş gibi bir işleme yer verilmediğinden dolayı görsel anlamda da bir sorun ile karşılaşılmamaktadır. Bu sayede kişinin sağlığına kavuşması da oldukça kısa sürmektedir.

Ameliyatsız Lazerle Genital Siğil (HPV) Tedavisinin Avantajları İçin Tıklayınız

Kişinin yaşamış olduğu psikolojik etkiyi de düşünerek lazer tedavisinde hastanın konforu ve rahatlığı göz önünde bulundurulmaktadır. Çok hızlı bir şekilde uygulanan ve kişiye en uygun olan tedavi şeklinin belirlenmesi ile uygulanan lazer yöntemi 5-8 dk kadar kısa bir sürede gerçekleştirilmektedir. Ayaktan uygulanan bu tedavi şeklinde iyileşme süreci oldukça kısa sürmekte ve bu sayede de kişilere rahatlık sağlamaktadır. Hızlı bir şekilde gerçekleştirilen tedavinin ardından iyileşme sürecini de ayakta geçirmeyi mümkün kılan lazer yöntemi, avantajlarına bağlı olarak hastalar tarafından sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.

Genital Siğil İçin Hangi Doktora Başvurmak Gerekir?

Genital bölge ve makat bölgesinde yaşanılan rahatsızlıklar kişileri olumsuz yönde etkileyerek, çekincelerinden dolayı doktora gitmeyi ertelemelerine neden olabilmektedir. Yanlış olmasına rağmen çoğunlukla karşılaşılan bu tutum, yaşanılan hastalığın ilerlemesine neden olacağından uzman bir Proktologa danışmak önem taşımaktadır. Çünkü diğer rahatsızlıklarda olduğu gibi makat hastalıklarında da konunun uzmanı olan ve bu alanda tecrübe sahibi Proktologlar tarafından tedavinin sağlanması, kişinin tedavi sürecini olumlu yönde etkileyecektir.

HPV Tuvaletten Bulaşır Mı? Ayrıntılı Bilgi Almak İçin Tıklayınız.

Hastalığın iyileşmesinde büyük katkı sağlayacak olan bu konuda deneyim sahibi hekimlerin kişinin hastalığına, ve hastalığın boyutlarına uygun olarak uygulayacakları tedavi şeklidir. Herhangi bir hekim muayenesi olmadan, herhangi bir tanı ve teşhis sürecinden geçirilmeden verilen fiyatlandırmalar gerçekleri yansıtmazlar. Çünkü kişinin durumuna en uygun olan tedavi yöntemi muayene sırasında belirlenir. Hastalığın boyutları bilinmeden verilecek olan herhangi bir tedavi fiyatlandırması, kişileri yanıltıcı olacağından Sağlık Bakanlığı’na bağlı sağlık kuruluşları tarafından tercih edilmemektedir.

Sağlık Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren tüm kurumlarda hekimin tanısı ve teşhisi olmadan lazerle genital siğil (HPV) fiyatı bilgisinin verilmesi etik bir davranış değildir ve yasaktır. Çünkü hastalığı yaşayan her kişide farklı şekillerde seyretmesi mümkün olan bu tip hastalıkların boyutlarını tam anlamıyla bilebilmek için doktor muayenesi şarttır.

HPV’nin lazer ile tedavisinde var olan lezyonların köküne kadar inilmesi ve siğilin tamamen ortadan kaldırılması ilkesi, tercih edilmesindeki sebepler arasındadır. Siğil oluşumları yalnızca genital bölgede yer almazlar. Makat ve makat çevresinde de görülebilen siğillerin varlığı, hastalığın kişiden kişiye değiştiğinin ve boyutlarının farklı olduğunun bir kanıtıdır. Bu nedenle uygulanacak olan teknik de kişiden kişiye, yaşanılan rahatsızlığın boyutuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Leave a reply