• MERKEZ ŞUBE: BAKIRKÖY / ŞUBE 2: KADIKÖY
 • 444 8 623

Kıl Dönmesi İçin Önerilen Videolar

Neden Avrupa Cerrahi'yi Seçmeliyim?

16 yıldır süre gelen zaman diliminde tamamen proktoloji (makat hastalıkları) alanında hizmet veren sağlık ekibimizle ilklere öncülük ederek Ayaktan, Lazerle Ameliyatsız Kıl Dönmesi tedavisi işlemini gerçekleştirmekteyiz.

Proktoloji (Makat Hastalıkları) ile ilgili tüm güncel bilgileri ve gelişmeleri, yerli ve yabancı kaynakları takip etmekte ve özel tedavi tekniğimizi yeniliklere açık bir şekilde uygulamaktayız.

Tamamen Proktoloji için üretilen son teknoloji cihazlarımız ile Müstakil binamızda, alanında uzman Proktoloji Doktorlarımız ve deneyimli sağlık personellerimiz ile sizlere hizmet vermekteyiz.

Dünya’nın her noktasından ulaşılabilir olmak adına İstanbul Bakırköy ve Kadıköy deki merkezlerimiz ile sizlere Ayaktan Yatış Gerektirmeyen Lazerle Kıl Dönmesi Tedavisini sunmaktayız.

Temel prensibimiz; hastalarımıza, özel tekniklerle uyguladığımız Ayaktan Ameliyatsız Lazer Yöntemi sayesinde hızlı tedavi olma avantajı sunarak, daha rahat ve daha konforlu bir tedavi süreci yaşatmayı amaç edinmemizdir.

Neden Ayaktan Lazerle Kıl Dönmesi Tedavisi?

 • İşlem süresi 5-8 dakika sürer.
 • Narkoz uygulanmaz ve narkoza bağlı yan etkiler görülmez
 • Ameliyat olmadığı için tedavi öncesinde herhangi bir tetkik veya tahlil istenmez, aç ya da tok olmanız tedaviye engel değildir.
 • Herhangi bir kesi-dikiş uygulaması yoktur.
 • Dokular zarar görmediğinden, iyileşme hızlıdır.
 • Aynı saatte hem muayene hem de tedavi olabilirsiniz.
 • Diş dolgusu gibi rahat ve hızlı olduğundan yatış gerektirmez.
 • Ameliyatsız Kıl Dönmesi Tedavisi işleminde ağrı azdır.
 • Klasik ameliyatlardaki komplikasyonlar gözlenmez.. (Gaz kaçırma, dışkı tutamama, şiddetli ağrı hissi…)
 • Kronik rahatsızlığı olan (kalp, şeker, tansiyon, ritim bozukluğu vs.) hastalara da uygulanabilir.

Ameliyatsız Kıl Dönmesi Tedavisinde Uygulanan Teknikler

 • Lazer tedavisi
 • Mikrosinüsektomi Tedavisi

Bu teknikler, kişinin durumuna uygun olarak Tek tek ya da kombine bir şekilde uygulanabilir.

Avrupa Cerrahi’de Tedavi Süreci Nasıl İlerliyor?

Randevu Alma

Dilerseniz 444 8 623 numaralı Çağrı Merkezimizden randevu alarak ya da online randevu talebinde bulunarak hızlı bir şekilde tedavi sürecinizi başlatabilirsiniz.

Muayene Süreci

Muayene gününüz geldiğinde hekiminiz tarafından gerçekleştirilen tanının ardından size en uygun tedavi şekli belirlenir ve tedaviniz hakkında bilgilendirilirsiniz.

Tedavi Süreci

Tedaviye karar verdiğiniz an (aynı gün de olabilir) lazerle genital siğil işleminizi gerçekleştirebiliriz ve müdahale olduğunuz aynı saat içerisinde evinize dönebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kıl Dönmesi Tedavi Edilmezse Ne Çeşit Sorunlara Yol Açabilir?

Deri altında biriken kıl yumağı, tedavi edilmezse eğer kronik iltihaba yol açabilir. Kist yuvasında gelişen enfeksiyon sebebiyle şiddetli ağrı ve kimi zaman yüksek ateşe de yol açabilmektedir. Tedavi sonrasında makat ve sırt bölgesindeki tüylerin temizlenmesi hastalığın nüks etmemesi için de önem taşıyor.

Kıl Dönmesi İçin Risk Faktörleri Nelerdir?

Vücuttaki kıl yoğunluğunun fazla olması, kişisel hijyene dikkat edilmemesi, ergenlik çağındaki hormonal değişimler, uzun süre oturur pozisyonda çalışmak (masa başı işlerde çalışanlar, uzun yol şoförleri vs.), genetik yatkınlık, aşırı dar kıyafetler giymek ve aşırı kilo problemi kıl dönmesi hastalığında risk faktörlerini oluşturmaktadır.

Kıl Dönmesi Kendi Kendine İyileşebilir Mi?

Kıl dönmesi hastalığı kendiliğinden geçebilen bir rahatsızlık değildir. Deri altına yerleşmiş kıl kesesinin operasyonla alınması ve varsa bölgede oluşan kistin (apsenin) temizlenmesi gerekir. Tedavinin ertelenmesi ilerleyen süreçte kişiye şikayetler yaşatabilir.

Lazerle Kıl Dönmesi Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Merkezimizde ameliyatsız lazer yöntemi ile kıl dönmesi tedavisi yalnızca 5-8 dk içerisinde gerçekleşmektedir.

Kıl Dönmesi Vücudun Hangi Bölgelerinde Görülür?

Kıl dönmesi hastalığı sıklıkla kuyruk sokumunda ortaya çıkar. Bunun dışında nadiren de olsa göbek deliği, kasık bölgesi, yüz ve koltuk altında da görülebilmektedir.

WhatsApp Hemen Ara