Mikro Sinüsektomi Yöntemi

Mikro Sinüsektomi Yöntemi İle Tedavi

Mikro sinüsektomi yöntemi, Kıl Dönmesi rahatsızlığının ameliyatsız tedavi yöntemlerinden biridir. Kıl Dönmesi ilaç, krem gibi geçici çözümler ile iyileşme  mümkün değildir. Teknolojinin getirmiş olduğu yeniliklerden mikro sinüsektomi yöntemiyle artık kıl dönmesinin tedavisi kolaylıkla gerçekleşir. Kıl dönmeside  hasta için en etkili olan yöntemle tedavi olmak şarttır.

Ayaktan, Yatış Gerektirmeyen Kıl Dönmesi Tedavisi Nasıl Olur İzlemek İçin Tıklayınız

Mikro sinüsektomi yöntemi : Kıl dönmesi rahatsızlığını tedavi edebilen ameliyatsız bir uygulamadır.

mikro sinüsektomi yöntemi ile tedavi şeklinde cilt altına yerleşen kılların oluşturduğu kapsül denilen zarla çevrili olan yapının, dokulara zarar vermeden tamamıyla o bölgeden çıkarılması işlemidir. Giriş delikleri ve kılları saran bu kapsül ve içerisi, düzgün bir şekilde lazer yöntemi ile de o bölgeden çıkarılmaktadır. Bilinmesi gerekir ki uygulanan bu tedavi şekliyle beraber lazer yöntemi kullanılması kişiye oldukça rahatlık ve çok fazla avantaj sağlamaktadır.

Ameliyat yöntemi ile kıl dönmesi (pilonidal sinüs) tedavisinde yapılan kesi boyutu ve büyüklüğü yaklaşık olarak 30 cm’e kadar çıkabilmektedir. Bu nedenle hastaların tercihleri açısından kesi ve dikişe ihtiyaç duyulmayan ameliyatsız lazerle mikro sinüsektomi yöntemi daha avantajlıdır.

Ameliyatsız LAZERLE Kıl Dönmesi Tedavisinin Avantajlarını Okumak İçin Tıklayınız

Mikro Sinüsektomi Yöntemi İle Kıl Dönmesinin Tedavisi

Ameliyatsız lazer yöntemi ile uygulanan tedavi şekilleri içerisindeki mikro sinüsektomi yöntemi, kısa sürede sadece lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Böylece hasta gün içerisinde sosyal yaşantısına geri dönebilmektedir. Bölgede görülen birden fazla pilonidal sinüsün tedavisi için de herhangi bir şekilde ek tedavi gerektirmeden, tek bir tedavi işlemi ile tümünün çıkarılması mümkün olmaktadır.

Ameliyatsız lazer yöntemi, öncelikli olarak genel anestezi altında gerçekleşmediğinden dolayı hastaya zor anlar yaşatmaz ve de herhangi bir şekilde yan etki vermemektedir. Ameliyat yönteminde uygulanan sürekli ve devamlı yapılan pansumanlar, ameliyatsız lazer yönteminde daha azdır. Klasik cerrahi yöntemlerle gerçekleşen tedavilerde dokular, kesi ve dikiş uygulamasıyla zarar görebildiğinden iyileşmenin uzamasının yanı sıra kişiye estetik açıdan da rahatsızlık verebilmektedir. Lazer yöntemi ile uygulanan tedavi şeklinde ağır bir operasyon olmadığı için hastanın hastanede yatmasına gerek kalmaz. Kısa süreli dinlenmenin ardından kendi başına, hareketlerinde hiç bir kısıtlama olmadan sosyal yaşantısına geri dönebilmektedir. İş gücü kaybı görülmeksizin uygulandığı için herhangi bir şekilde aylar süren istirahate gerek kalmaz. Tekrarlama riski yok denilecek kadar azdır.

Makatta (Popoda) Kıl Dönmesi Ve Mikro Sinüsektomi Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Tıklayınız

Leave a reply