Lazerle Hemoroid Fiyatı Ne Kadar?

Lazerle Hemoroid Fiyatı Ve Tedavisi

Lazerle hemoroid fiyatı, hemoroid hastaları tarafından oldukça merak edilenler arasındadır. Günümüzde sağlık alanında, birçok makat hastalığının tedavisinin lazer yöntemi ile uygulanması oldukça yaygın olarak görülür. Diğer yöntemlere göre sunduğu avantajlar dolayısıyla hastalar tarafından sıklıkla tercihler arasında bulunur.  Lazer ile yapılan tedavi çeşitleri kişiye konforlu bir tedavi süreci sağlamaktadır.

Ayaktan, Yatış Gerektirmeyen Lazer ile Hemoroid Tedavisi Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Lazerle Hemoroid

Lazer ile hemoroid yönteminde; tedavinin nasıl yapıldığını, hastaya sunmuş olduğu avantajlar,  tedavi sonrası hasta için dinlenme süresi ve şeklinin nasıl geçtiği oldukça önemli konulardır. Hemoroidin birçok tedavi şekli bulunmuş olmasına rağmen, lazer tedavisi hastaya sonuç getirebilen, kısa sürede çözüme ulaştırabilen bir yöntemdir. Zahmetsiz, konforlu, rahat ve vakit almaması hastaların tercihindeki sebeplerdendir. Yüksek ısı ve ışın altında uygulanması sayesinde hemoroidin 1.evresinden başlayarak tüm evrelerindeki oluşan basur memelerinde oldukça etkili bir sonuç sağlamaktadır.

Ameliyatsız Lazerle Hemoroid Tedavisinin Avantajlarını Görmek İçin Tıklayınız

Lazerle tedavi, lokal anestezi veya sedasyon yöntemi ile hassas ve ince bir lazer teli yardımıyla, basur memesine uygulanır. Hemoroid memesindeki doku hasarı minimal düzeyde olduğu için tedavi sonrasında hastanın yaşadığı ağrı düzeyi de oldukça hafif bir şekilde seyreder. Genişlemiş olan hemoroid memeleri bu yöntem ile hacmi daha da küçük bir hale getirilerek, yeni, sağlıklı ve daha da dayanaklı doku oluşumu sağlanmaktadır. Bu nedenle işlem sonrası dokular hemen küçülür ve hastaların oldukça sağlıklı bir yaşama geri dönmeleri kısa sürede gerçekleşir. Bu gibi olumlu yönleri sayesinde lazerle hemoroid fiyatı bilgisinin hastalar tarafından bilinmek istenmesi doğaldır.

Lazerle Hemoroid Tedavisinin Sağladığı Avantajlar

Tedavi sonrası ağrı minimal düzeydedir. Ayaktan, aynı gün tedavi sağlandığı için hasta, gün içerisinde sağlıklı yaşamına yeniden kavuşmuş olur. Tedavi başarı odaklı gerçekleştirilir ve yatış, narkoz, kesiye ihtiyaç duyulmadan direkt uygulanır. Ameliyata kıyasla tedavi sonrasında makat bölgesinde kanama, yok denecek kadar azdır. Kesici herhangi bir alet kullanılmadığından kas dokularında herhangi bir hasara neden olmaz. Makatta bulunan dışkının kontrolünü sağlayan istemli ve istemsiz çalışan kaslar, kesilmediğinden dolayı gaz ve dışkı çıkışında sorun yaşanmaz. Geniş boyutta bir doku çıkarılmadığı için lazerle hemoroid tedavisinde makat çatlağı, makat darlığı gibi problemler ile de karşılaşılmaz. Tedavi sonrası, sürekli pansuman gerektiren bir durum söz konusu değildir.

İstirahat gerekmez. Ayaktan, aynı gün içinde hem muayene hem de işlem gerçekleştirilebilir, böylece kısa sürede tedavi sağlanır. Lazerle hemoroid tedavisi, bir diş dolgusu operasyonuna benzetilebilir. Nasıl ki bir diş doktoruna başvurduğunuzda, aynı gün içerisinde işlem yapılarak, yalnızca bölgenin uyuşturulması ile tedavi sağlanıyorsa, lazerle hemoroid tedavisi de aynıdır. Bu nedenle rahat, kolay, kısa sürede ve konforlu bir şekilde ilerleyen bir tedavi yöntemidir. Hastalara bu açılardan büyük bir avantaj sunar.

Hemoroid Nedir?

Hemoroid, insanı oldukça rahatsız eden neredeyse yürümeyi bile kısıtlayabilen bir makat hastalığıdır. Herkes de görülüyor olsa da hastalar yaşamış oldukları ağrılı süreçleri görmezden gelebilir, utanma ve çekinme duygusu ile tedaviyi geciktirebilirler. Oysa hemoroid, tedavi edilmeden kendiliğinden geçen, zamanla kendiliğinden iyileşmesi beklenen bir hastalık değildir. Lazerle hemoroid fiyatı bilgisi ve tedavi için çekinmeden, utanmadan mutlaka bir doktora başvurmak gerekir.

Hemoroid Evreleri hakkında Ayrıntılı Bilgi Almak İçin Tıklayınız.

Hemoroid, makat kasının gevşemesinden kaynaklı olarak ortaya çıkar. Bu noktada teşhisin doğru yapılması, tedavi sürecinin de hızlı ilerlemesine yardımcı olacaktır. Sıklıkla hastalar hemoroid rahatsızlığını, makattaki çatlak (anal fissür) ile karıştırabilirler. Hemoroidler çeşitlerine ve evrelerine göre değişik belirti ve şikayet verir. Bu nedenle hastalar tarafından ilk evrelerinin karıştırılması ve ayırt edilmesi güç olabilir.

Bulundukları yere göre; İç ve dış hemoroid olarak isimlendirilen hemoroidler; kişiye kanama, yanma, kaşıntı, ele gelen hemoroid memelerinin varlığı gibi birçok belirti yaşatabilir. Hemoroid evreleri ne olursa olsun, vakit kaybı yaşanmadan ve bir sonraki sürecin başlamasını beklemeden mutlaka bir doktora başvurulmalıdır.

Hangi Doktora Gidilmeli?

Proktoloji hekimleri yalnızca makat hastalıkları alanında hizmet vermektedirler. Bu alanda sahip oldukları deneyim ve tecrübe, tedavinin başarılı olması için önem taşır. Genel cerrahi hekimlerinden ayrılan en belirgin özellikleri de yalnızca makatta oluşan rahatsızlıklar ile ilgilenmeleridir. Bu nedenle makatta yaşanılan hemoroid gibi hastalıklar ile karşılaşıldığında evde tedavi yolu aramak yerine mutlaka proktoloji hekimlerine gidilmelidir. Hemoroid ilaç, krem gibi bitkisel metotlar ile tedavi edilmemektedir. Bu yöntemlerin anlık ve geçici çözüm sağlaması iyileşme sağlandığı anlamına gelmez.

Başvurmuş olduğunuz Proktoloji hekimi, kişideki hastalığın durumunu göz önünde bulundurarak, en iyi ve en doğru tedavi şekline muayene sonrasında karar verecektir. Bu nedenle lazerle hemoroid fiyatı hakkındaki bilgi ancak teşhis sonrasında belirtilebilir. Sağlık Bakanlığı, kendisine bağlı olan kurum ve kuruluşların, hastaları yanlış yönlendirmemek adına bu gibi bilgileri tanı sonrasında kararlaştırmayı uygun bulmaktadır.

Lazerle hemoroid tedavisi, birden fazla evreden oluşan bir hastalık olduğu için, kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bu nedenle lazerle hemoroid tedavisi olabilmek ve lazerle hemoroid fiyatı bilgisi için öncelikli olarak yapmanız gereken ilk şey muayene olmaktan geçmektedir.

Leave a reply