Bayanlarda Kıl Dönmesi Belirtileri

Kadınlarda Kıl Dönmesi Neden Olur?

Bayanlarda kıl dönmesi belirtilerini yaşamamak için öncelikli olarak hijyene önem vermek gerekir.

Kıl dönmesi sırt bölgesinden dökülen kılların intergluteal sulkus ismini vermiş olduğumuz iki kalça arasındaki kaba ette toplanması üzerine oluşur. Oluşan kıl dönmesinin belirtileri olarak, kişiye oldukça rahatsızlık hissi ve bir takım şikâyetleri getirir. Bazen hastalar bu oluşuma basit bir sivilce veya lezyon gibi düşünerek pek de önem vermeyebilirler.

Ayaktan, Yatış Gerektirmeyen Kıl Dönmesi Tedavisi Nasıl Olur İzlemek İçin Tıklayınız

Bayanlarda kıl dönmesi belirtileri arasında kuyruk sokumu bölgesi üzerinde, gözle görülebilir boyutta olan şişlik görünümünün sebebiyet vermiş olduğu kitle oluşumuna sıkça rastlanır. Hassas bir bölge olmasından kaynaklı olarak dokunun hassasiyeti ile o sarı renkli, kötü kokulu sertlik oluşur. Kuyruk sokumunda irinli, iltihaplı, kanlı akıntılar yer alır. Bölgede yer alan apseye bağlı olarak da ateş, bulantı ve halsizlikle karşılaşılabilir.

Ameliyatsız Lazerle Kıl Dönmesi Tedavisinin Avantajlarını Okumak İçin Tıklayınız

Bayanlarda Kıl Dönmesi Sebepleri

Bu rahatsızlık ,erkeklerde olduğu gibi bayanlarda kıl dönmesi görülme olasılığı oldukça yüksektir. Kadın-erkek ayrımı yapılmadan sıcak iklimi etkisi altına alan bölgelerde yaşayan kişilerde  görülebilir. Çünkü bu rahatsızlık, sıcak ve nemli bölgeyi seven bir hastalıktır.

Obezite problemi yaşayan bayanlarda sırt bölgesinden dökülen tüy veya kılların cilt üzerine yapışarak deri altına geçişi daha da kolay hale gelebilmektedir.

Bayanlarda kıl dönmesi rahatsızlığının sebeplerinden biri ise dar ve naylon kıyafetlerdir. Bayanlar tarafından sıkça tercih edilen dar pantolonlar veya naylon kıyafetler kişinin terlemesine yol açabileceğinden kıl dönmesi rahatsızlığını başlatır.

Kıl Dönmesi Nerede Olur? Bilgi Almak İçin Tıklayınız

 

Bayanlardaki bu belirtileri yaşamamak için öncelikli olarak hijyene önem vermek gerekir. Temizliğin kişisel bakım açısından önemi dışında kıl dönmesine de  yol açabileceğini unutmamak gerekir. Bu nedenle kıl veya tüylerin temizliğinin mutlaka yapılmalıdır. Bununla birlikte bu belirtilere rastlanıldığı zaman muhakkak bir uzmana danışmak büyük önem taşımaktadır.

Leave a reply