Lazerle Fissür Fiyatı Ne Kadar?

Lazerle fissür fiyatı, anal fissür hastaları tarafından en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Gelişmiş lazer teknolojisi, hastalara sunduğu avantajlar sayesinde günümüzde fissür hastalığının tedavisinde sıklıkla tercih edilen yöntemler arasında yerini almıştır. Ameliyatsız tedavi yöntemleri içerisinde bulunan lazer yönteminde yatış gerekmez, narkoz, kesi-dikiş gibi uygulamalar bulunmaz.

Kişiye konforlu bir tedavi süreci sunan ameliyatsız lazer yöntemi 5-8 dk gibi kısa bir süre içerisinde uygulanır ve yalnızca lokal anestezi altında gerçekleştirildiğinden fissür hastalarına ayaktan tedavi olma imkanı sunar. Lazer tedavisi sonrasındaki iyileşme süreci içindeyken kişiler, aynı zamanda sosyal yaşantılarına kaldıkları yerden devam edebilirler. Bu gibi avantajları nedeniyle lazerle fissür fiyatı, hastalar tarafından merak edilmektedir.

Ayaktan, Yatış Gerektirmeyen Fissür Tedavisi Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Fazlasıyla tercih edilen bir yöntem olmasına karşın lazer tedavisinin, makat bölgesi ve makat hastalıkları konusunda bilgi ve deneyim sahibi hekimler tarafından uygulanması gerekmektedir. Makat bölgesinin oldukça hassas ve kritik bir işleve sahip olmasından kaynaklı olarak burada görülen hastalıkların tanı ve tedavisinin, tecrübeli Proktoloji doktorları tarafından gerçekleştirilmesi önem taşımaktadır. Yalnızca makat hastalıkları konusunda uzmanlaşmış bir Proktoloji doktoru, lazerle fissür tedavisi uygulanabilmesi için gerekli donanıma sahiptir.

Ameliyatsız Anal Fissür Tedavisinin Avantajları İçin Tıklayınız

Fissür Nedir?

Anal fissür rahatsızlığı, hemoroid hastalığından sonra toplum arasında en sık görülen makat hastalıklarından biridir. Anal bölge üzerinde gözlemlenen ve kişilere oldukça sancılı süreçler yaşatabilen fissür, halk arasında makat çatlağı ismiyle adlandırılır. Anüs bölgesinde birden fazla durumun neden olabileceği zorlanmalar, oldukça hassas yapıdaki bu bölgede yırtılmaların veya çatlakların oluşmasına zemin hazırlar. Kabızlık, uzun süren ishal atakları, gebelik, doğum gibi bölgenin zarar görmesine neden olabilecek komplikasyonların sonucunda görülebilir.

Anal fissür, iki ayrı dönem biçiminde gözlemlenmektedir. Hastalığın başlangıç evresi diyebileceğimiz, daha hafif şikayetlerin yaşandığı akut dönem; ani bir biçimde ortaya çıkarak hastaya ağrı ve sancı yaşatabilir. Hastalık bu süreçte tedavi edilmezse eğer kronik hale gelebilir. İlerleyen süreçte kronik anal fissür halini alan hastalığın, kişiye yaşatacağı şikayetlerin boyutu da artış gösterecektir. Akut dönemde dikkat edilmeyen ya da önemsenmeyen anal fissürün, tedavinin ertelenmesi nedeniyle kronik hale gelerek sürekli tekrarlaması durumuna zemin hazırlanmaktadır.

Fissür Tedavi Edilmezse Ne Olur?

Makat bölgesinin yapısı nedeniyle burada meydana gelen bir yaranın, kendiliğinden iyileşmesi söz konusu değildir. Fissür tedavi edilmezse, bölgedeki hijyenin sağlanamayışı ya da sindirim ve boşaltım sistemi sorunları nedeniyle bölgede yaşanan zorlanmalarla karşılaşılması tedavi edilmeyen fissürün daha da ciddileşmesine sebep olabilir. Akut ve Kronik olarak iki ayrı dönemi görülen fissür hastalığı, fark edildiği süre içinde eğer tedavi edilmez ise daha karmaşık yapılı olan Anal Fistül hastalığına da dönüşebilmektedir. Hem tedavi hem de iyileşme sürecinin daha uzun ve zor olabileceği bu dönemde kişinin şikayetleri günlük yaşantısını oldukça olumsuz etkileyecek düzeye ulaşabilir.

Anal Fissür Hastalığı ve Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız.

Lazerle Fissür Fiyatı ve Lazer Tedavisi

Fissür hastalığının vermiş olduğu şikayetler, kişinin durumuna bağlı olarak kişiye uygun olan tedavi şekline ve yöntemine göre; lazerle fissür tedavisi ile ortadan kaldırılabilmektedir. Bu nedenle fissür belirtileri yaşanıyor ise öncelikle hastaların Proktoloji merkezlerinde hizmet veren, makat hastalıkları konusunda uzmanlaşmış bir Proktoloji doktoru tarafından muayene edilmesi gerekir. Kesin teşhisin koyulabilmesi noktasında muayene süreci elzemdir.

Fissür hastalığının aşamaları ve boyutları göz önünde bulundurularak kişiye uygulanacak olan tedavi planı ve şekli muayene sonrasında kişinin durumuna özel olarak belirlenmektedir. Lazerle fissür fiyatı hakkında bilgi almak isteyen hastaların, hastalığın boyutlarını görmek ve kişiye en uygun olan tedavi yöntemine karar vermek açısından öncelikle muayene olması koşulu bulunmaktadır. Böylece muayene sırasında koyulacak olan en doğru fissür teşhisi doğrultusunda en sağlıklı tedavinin uygulanması amaçlanmaktadır. Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren kurumlar, hastayı görmeden, hastalığın teşhisini koymadan hastayı yanıltıcı herhangi bir fiyatlandırma yapmayı bu nedenle tercih etmemektedirler. Buna uygun olarak yapılmayan her türlü fiyatlandırma Sağlık Bakanlığı tarafından yasak olarak görülmekte ve kurumların bu konuya etik bir çerçeveden yaklaşması beklenmektedir.

Leave a reply