Avrupa Cerrahi Tıp Merkezi’nde Tedavi Süreci

Avrupa Cerrahi Tıp Merkezi, Makat Hastalıkları konusunda uzman hekim kadrosuyla 15 yıldır Proktoloji alanında hizmet veren bir sağlık kuruluşudur. Avrupa Cerrahi Bakırköy semtindeki müstakil binasında, deneyimli sağlık personeli ve uzman kadrosuyla uyguladığı tedavi yöntemleri doğrultusunda hastalarımıza, birçok avantaj sunmaktadır. Gelişmiş modern tıp teknolojilerini yakından takip eden kurumumuzda, Hemoroid başta olmak üzere Anal Fissür, Anal Fistül, Kıl Dönmesi ve Genital Siğil gibi makat hastalıkları ameliyatsız yöntemler ile tedavi edilebilmektedir.

Ayaktan, Yatış Gerektirmeyen Hemoroid Tedavisi Hakkındaki Videoyu İzlemek İçin TIKLAYINIZ

Avrupa Cerrahi Tıp Merkezi, sizlere makat hastalıklarının her evresi için ayaktan, yatış gerektirmeyen lazer yöntemiyle, aynı gün içinde muayene ve tedavi olmak için imkan vermektedir. Merkezimizde muayene ve tedavi süreci neredeyse aynı saat içerisinde tamamlanmaktadır. Proktoloji alanında uzman hekimlerimizin uygulamış olduğu ameliyatsız yöntemler; tedavi öncesinde herhangi bir açlık-tokluk koşulu ya da tahlil gibi tetkikler gerektirmez.

Avrupa Cerrahi Tıp Merkezi’nde Muayene Nasıl Yapılır?

Haftanın her günü ve her saati hizmet veren çağrı merkezimiz ya da internet üzerindeki iletişim kanallarımız yoluyla merkezimizden randevu alan hastamız; randevu saati geldiğinde detaylı bir hekim muayenesinden geçirilir. Muayene sırasında uzman doktorumuz, ilk olarak teşhis koyma amacıyla, hastanın mevcut veya geçmiş hastalıkları hakkında bilgi edinir. İyi bir hasta öyküsü edinmek, tedavinin olumlu sonuçlanmasındaki en önemli aşamadır. Hastaya sorulan sorular ile hekimimiz, hastalığın gidişatı hakkında detaylı bilgiler öğrenir. Bu bilgilerin içerisinde hastanın şikayetlerinin ne zaman başladığı, hastalığın ne kadar süredir devam ettiği, ağrı ya da kanamanın şiddeti gibi soruların cevabı yer alır. Hastalıkla ilgili bu bilgiler, uygulanacak tedavi şeklinin belirlenmesi açısından önem taşımaktadır.

Ameliyatsız Anal Fissür Tedavisinin Avantajları İçin TIKLAYINIZ

Avrupa Cerrahi Bakırköy veya Kadıköy’de muayene olan hastamız, hastalığıyla ilgili soruları yanıtladıktan sonra muayene sedyesine alınır. İlk etapta tüm makat hastalıkları için fiziki muayene gerçekleştirilir. Ardından gerekli görülen hastalıklarda endoskopik görüntüleme yöntemi olan rektoskopi uygulanabilir. Bu uygulama neticesinde Anal Fissür gibi rahatsızlıkların boyutları belirlenmektedir. Genellikle muayene; bahsedilen bu aşamaların sonunda tamamlanır. Fakat istisnai bazı durumlarda, mevcut makat hastalığının altında yatan bir başka hastalığa dair şüpheli bulgulara rastlanmış ise; hekimimiz ek tetkikler yapılmasını isteyebilir. En küçük bulgu bile tedavinin sonuçlanması noktasında etkili olmaktadır.

Fiziki muayenesi tamamlanan hastamız, Avrupa Cerrahi hekimleri tarafından sahip olduğu hastalığın tedavisi ve tedavinin devamındaki süreç hakkında detaylı olarak bilgilendirilir.

Tedavi Süreci Nasıl Gerçekleşir?

Muayene sonrasında müdahale olması önerilmiş hastalarımıza, deneyimli sağlık personelimiz tarafından kendileri için ayrılan özel odalarına kadar eşlik edilir. Ardından hastamız, steril önlükle müdahale için hazırlanır. Müdahale işleminde, tedavinin gerçekleştiği ortam çok önemlidir. Müdahale işlemi, tüm sağlıksal koşullarına uygun sterilize bir ameliyathane ortamında gerçekleştirilmektedir.

Makat hastalıkları ve tedavisi konusunda uzman hekim ve sağlık personeli kadromuz eşliğinde yaklaşık 5 dakika içinde müdahale işlemi gerçekleştirilir. Bölgesel anestezi (lokal) uygulanan hasta, işlem sırasında kendindedir. Tedavinin ardından hastamız, ameliyathaneden yürüyerek rahatlıkla çıkar ve dinlenmesi için özel odasına alınır. Maksimum 30 dakikalık bir süre boyunca hemşirelerimizin takibinde kalan hastamız, uzman hekimimizin ziyaretinin ardından taburcu edilir.

Avrupa Cerrahi ’deki Tedavi Olanaklarını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ

Taburcu işlemi sırasında Avrupa Cerrahi Tıp Merkezi bünyesindeki deneyimli hemşirelerimiz, hastamıza ilerleyen süreçte uygulaması gereken diyet ve ilaç tedavisi hakkında bilgi verir. Tedavi sonrası uzman hekimimizin önerdiği süre içerisinde gerekli görülürse eğer hastamız, kontrole çağrılır. Müdahalenin ardından hekim-hasta uyumunun önemi nedeniyle uzman kadromuz, hastamızın takibini sürdürür. Hastalarımız, bütün soruları ve endişe duyduğu konular hakkında istediği zaman bize iletişim kanallarımız aracılığıyla ulaşabilmektedir.

Yalnızca saatler içerisinde konforlu ve hızlı bir tedavi imkanı sunan ayaktan, yatış gerektirmeyen lazer tedavisinin hemen ardından makat bölgesindeki şikayetler büyük ölçüde azalır. Narkoz riski barındırmayan, uyguladığımız tedavinin sonrasında ise hastamız normal yaşantısına hızlıca geçiş sağlayabilmektedir.

Leave a reply